Integracje
Między nauką a praktyką w edukacji

06/11/2006

Blogi…

Filed under: AktualnościZbigniew Łęski @ 21:09

Po długim okresie posuchy z największą przyjemnością prezentujemy Państwu kolejny artykuł w naszym serwisie :-) . Tym razem, studentka V roku Pedagogiki Społecznej i Terapii Pedagogicznej AJD w Częstochowie - Anna Knysak, poruszyła temat blogów, które ze względu na swoją popularność wśród młodzieży powinny stać się jednym z ważniejszych centrów zainteresowań pedagogów - zarówno teoretyków jak i praktyków…


31/10/2006

Wracamy :-)

Filed under: AktualnościZbigniew Łęski @ 13:17

Sporo czasu minęło od ostatnich publikacji na łamach naszego serwisu. Wracamy jednak po “nieco” przedłużonej przerwie wakacyjnej. Na początek dwa teksty. Oba powstały jeszcze w ubiegłym roku akademickim. Pierwszy - autorstwa pani Doroty Kozy - dotyczy odwiecznego sporu “mieć czy być”. Drugi, jest opracowanym przez grupę studentek, sprawozdaniem z akcji “Dar z serca” dotyczącej problemu transplantacji. Zapraszamy do lektury :-) .

Dorota Koza. Lalka Barbie - kultowa zabawka naszych czasów, a przejawiane przez młodzież zjawisko konsumpcjonizmu.

Czy o transplantacji wiemy już wszystko? Akcja “Dar z Serca”. Tekst opracowany przez studentki obecnego III roku specjalności Pedagogika Społeczna i Terapia Pedagogiczna, Akademii im. J. Długosza w Częstochowie.

Jednocześnie informujemy, że nieco zmieniamy formę serwisu. Nowe teksty będą publikowane na bieżąco. Nie będziemy czekać z publikacją na zebranie się całego “numeru”. Powód? Na razie zbyt mało osób współpracuje z “Integracjami” aby mógł to być regularny periodyk. Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy uważają, że mogą wnieść coś ciekawego do dyskusji toczącej się wokół zagadnień związanych z szeroko pojętą pedagogiką i edukacją.


01/04/2006

Numer 1/1. kwiecień 2006

Filed under: Aktualności, numer_01, WydaniaMarekN @ 17:20

Pierwszym wydaniem „Integracji” — skromnym jeszcze pod względem objętości — chcemy zapoczątkować poważniejszą dyskusję na temat nauczania i wychowania. Na ile nam się to uda, ocenią Czytelnicy może dopiero po kilku pierwszych wydaniach. O celach „Integracji napisaliśmy w artykule z dnia 25-01-2006.
Oto spis treści niniejszego numeru:

  • Media w edukacji
  1. Media w edukacji…
  2. Komputeryzacja kształcenia w opiniach nauczycieli i uczniów
  3. Program wykonał nieprawidłową operację – czyli krótkie rozważania na temat edukacji wirtualnej
  • Wychowanie
  1. Słowo o komunikacji w relacji nauczyciel-uczeń
  2. Edukacja kreatywna jako niezbędny czynnik przygotowania do życia w nowoczesnym społeczeństwie

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy mają coś do powiedzenia w tak szerokiej, a jednocześnie chyba najważniejszej dla przyszłości naszego narodu i państwa, dziedzinie jaką jest edukacja i wychowanie. Informacje o przystąpieniu do współpracy znajdą Państwo na stronie Informacje o serwisie.

Tymczasem w imieniu autorów i redakcji zapraszam do lektury pierwszego numeru „Integracji”.


07/03/2006

Jak przystąpić do projektu?

Filed under: AktualnościMarekN @ 20:20

Dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w naszym projekcie zostały określone zasady i dodano formularz zgłoszeniowy. Prosimy zapoznać się z informacjami na stronie informacje-o-serwisie.


25/01/2006

Czym jest ten serwis i dla kogo?

Filed under: AktualnościMarekN @ 12:34

Witajcie w internetowym periodyku poświęconym różnym zagadnieniom związanym z edukacją. Jego roboczy tytuł to “Integracje”. Może się przyjmie ;-) .

“Integracje”, w założeniu jego twórców, mają być platformą wymiany doświadczeń zarówno praktyków - nauczycieli, jak i teoretyków - pracowników naukowych uczelni kształcących przyszłych nauczycieli, choć może nie tylko. Każda publikacja, która wnosi coś ciekawego będzie mile widziana. Bowiem prawdą jest, że wiedza interdyscyplinarna zawsze poszerza horyzonty, pomaga w zrozumieniu zagadnień, którymi nie żyjemy na codzień, ale spotykamy się z nimi w róznych sytuacjach.

Aktualnie kompletujemy zespół autorów i współpracowników. Jeśli uważasz, że masz coś do powiedzenia i potrafisz, a także lubisz pisać i dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi - zgłoś swój akces korzystając z formularza na stronie Informacje o serwisie.Integracje - periodyk internetowy jest prowadzony przez Wydawnictwo „e media”. © 1994-2006. Wszelkie prawa zastrzożone.
Prawa autorskie do artykułów należą do ich autorów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści i poglądy wyrażane przez osoby publikujące swoje wypowiedzi na łamach Integracji.
Niemniej jednak wszelkie komentarze naruszające obowiązujące prawo i dobre obyczaje będą usuwane.
Powered by WordPress

eXTReMe Tracker